Úvod Blog Mé první zkušenosti s 3D perem

Mé první zkušenosti s 3D perem

Tak už ho mám, své vlastní 3D pero značky 3D simo. Sám jsem zvědavý, jak dopadnou mé výrobky, ale ty Vám ukážu časem. Teď se chci pobavit o tom, jak se mi s 3D perem pracovalo a mé první pocit.

Hned jak jsem 3D simo držel v ruce, tak jsem zjistil, že se při kreslení velice dobře drží. Vhodné je pro praváky a také leváky (sám jsem levák). Nevýhodou je, že pokud píšete levou rukou, tak nevidíte při kreslení na display, ale to není při tvorbě moc důležité. 3D simo se dobře drž v ruce a není ani těžké, jelikož mě ani po hodině práce s 3D tužkou nebolela ruka.

Velmi mě překvapilo, že je tam i čeština, samozřejmě lze vybírat i z jazyků jako je angličtina, němčina atd. Na kreslení s 3D perem nemusíte být žádný profík, zvládne to i malé dítě. Postačí jen nastavit druh materiálu (abs, flexi, speciál…), rychlost (pomalu, středně, rychle) a pak můžete tvořit. Zmáčknete šipku, která je na hřbetu 3Dsima a už kreslíte. Na hřbetu se nachází dvě šipky, jedna je na vytlačování materiálů směrem dolů (díky tomu dochází ke psaní s 3D tužkou). Druhá šipka směřuje nahoru, ta je tu z důvodu, když chcete vyměnit materiál. Jednoduše ji jen zmáčknete a materiál Vám vyjede zpět.

Co bych určitě doporučoval, tak ke kreslení s 3D perem používejte podložku. Můžete kreslit i na papír, ale není to to pravé ořechové. Materiál se Vám totiž na papír vlivem teplot přilepí a pak je těžší Váš výrobek z papíru dostat.