Úvod Blog Co je to 3D pero a proč by vám nemělo chybět

Co je to 3D pero a proč by vám nemělo chybět

Kreslit nebo zhotovovat přesné modely nebo výrobky lze různými způsoby. Moderní novinkou je ovšem 3d pero, které přináší do této oblasti zcela nové možnosti. Máte-li výtvarné schopnosti, můžete jeho pomocí vytvářet šperky, bytové doplňky, modely i přesné výrobky. Používání 3d simo pera je snadné, takže je dobrou pomůckou i pro děti, kterým tak můžete 3d peronadělit pod vánoční stromeček nebo jako odměnu za dobré vysvědčení.

 

Princip fungování

3d pero pro děti je vlastně speciální tužka, nebo chcete-li pero, z kvalitního materiálu. Funguje na principu vytlačování roztaveného plastu, který se ihned ochladí do pevné konstrukce umožňující pak tvorbu trojrozměrných výrobků. Jedná se o český výrobek a nikoliv o žádnou čínskou napodobeninu. Pro děti je 3dsimo mini naprosto bezpečné, takže můžete zábavným způsobem pomáhat rozvíjet dětskou fantazii a kreativitu.

 

Příslušenství

Ke kreslení s 3d perem se doporučuje používat podložku, neboť na papír se materiál přilepí a výrobek je pak těžší z něj dostat. Na  webových stránkách eshopu je nabídka dalšího příslušenství, jako jsou například struny, šablony nebo držáky, do kterých se 3d simo pero odkládá.